1. GDZIE ZNAJDĘ REGULAMIN WASZEJ WYPOŻYCZALNI?
Tutaj pobierzesz nasz regulamin: REGULAMIN WYPOŻYCZALNI
2. GDZIE ZNAJDĘ UMOWĘ JAKĄ PODPISZĘ WYPOŻYCZAJĄC ROWER?
Tutaj pobierzesz wzór umowy: UMOWA WYPOŻYCZENIA ROWERU
2. JAK I GDZIE MOGĘ ODEBRAĆ / ODDAĆ ROWER ELEKTRYCZNY?
Siedziba naszej wypożyczalni „Proste Koło” znajduje się w Tyliczu przy ul. Pułaskiego 57a. Tutaj wypożyczysz i oddasz rower. Również dowozimy i odbieramy rowery w promieniu 20 km od Tylicza. Między innymi w takich miejscowościach jak – Krynica-Zdrój, Muszyna, Powroźnik. Zadzwoń powiemy Ci czy dowieziemy rower do Twojego miejsca.
3. CZY JEST WSPARCIE / MOBILNY SERWIS W RAZIE AWARII ROWERU?
Tak, w pierwszej kolejności zgłaszacie nam telefonicznie +48 517 893 355 o zaistniałej awarii, a następnie podejmujemy kroki w celu naprawy roweru na miejscu zdarzenia. Jeśli jest to niemożliwe, dostarczamy Wam ( w miarę dostępności) zastępczy rower w celu kontynuacji wycieczki.
4. CO W SYTUACJI GDY ZŁAPIĘ GUMĘ NA TRASIE?
Część naszych rowerów wyposażona jest w system bezdętkowy i opony zalane są mlekiem uszczelniającym. W przypadku przebicia opony, mleko uszczelni oponę i możesz jechać dalej. Nie musisz się martwić o wymianę dętki! Jeżeli złapiesz gumę w rowerze z systemem dętkowym zgłaszasz nam tę awarię pod nr +48 517 893 355 i w zależności od danej sytuacji podejmiemy dalszą decyzję.
5. CZY MUSZĘ UŻYWAĆ SIŁY DO JAZDY ROWEREM ELEKTRYCZNYM?
Tak. Rower elektryczny wspomaga w jeździe, ale sam nie pojedzie. Silnik elektryczny włącza się tylko wtedy kiedy pedałujesz. Nasze silniki wykrywają Twoją siłę nacisku na pedały i proporcjonalnie do tego nacisku i prędkości Twojego kręcenia ustawia siłę wspomagania. Jeżeli przestaniesz pedałować rower również zatrzyma się … o ile nie jedziesz w dół ;)
6. KIEDY I JAK ZMIENIAĆ BIEGI W ROWERZE ELEKTRYCZNYM?
To jedna z najważniejszych czynności podczas używania roweru elektrycznego, która spowoduje wydłużenie lub skrócenie zasięgu Twojej baterii oraz uchroni Cię przed ewentualnym zerwaniem łańcucha lub uszkodzeniem trybów/zębatek w tylnym kole. Biegi w rowerze elektrycznym najlepiej zmieniać często, wtedy kiedy jest taka konieczność. Jeżeli czujesz, że kręcisz nogami za szybko, rower nie stawia oporu a Ty zbytnio nie nabierasz prędkości — wtedy zmień bieg na nieco wyższy. Wyższy tzn, z 1 na 2, lub z 2 na 3 itd.. W przeciwnej sytuacji — jeżeli czujesz, że ciężko naciska się na pedały i jest duży opór — zmień bieg na niższy ( niższy tzn np. z 6 na 5, z 5 na 4..itd aż do 1) taki, który będzie dawał właściwe obciążenie do aktualnej prędkości.
NAJWAŻNIEJSZE! Koniecznie wyprzedzaj zamiar zmiany biegów na niższy gdy przed Tobą widoczne jest wzniesienie. Czyli jadąc po prostym lub z górki i widząc przed sobą podjazd zacznij już na jego początku zmieniać biegi na niższe np. z 5 na 4 , z 4 na 3 itd. aby uniknąć sytuacji w której obciążenie na dalszym odcinku podjazdu będzie już na tyle duże, że zmiana biegów będzie mogła skutkować uszkodzeniem łańcucha czy trybów zębatki. Dodatkowo taka wcześniejsza zmiana biegów na wyższe spowoduje zmniejszenie zużycia baterii i wydłuży dystans.
7. JAKI JEST ZASIĘG ROWERU ELEKTRYCZNEGO?
E-Bike wspomaga Ciebie za pomocą silnika elektrycznego, który jest zasilany baterią. Ten sam zestaw czyli - silnik, bateria, rowerzysta w zależności od:
- trybu jazdy ( Eko, Tour, E-Mtb, Turbo) ,
- terenu po jakim się poruszamy (od płaskich asfaltów po błotniste górskie szlaki) ,
- techniki zmiany biegów,
- Twojej kondycji,
może pokonać zaledwie 20 km – jeśli będziesz jechał cały czas w trybie Turbo, niezbyt często zmieniał biegi i znajdziesz się w terenie błotnisto - górzystym… ale możesz też i pokonać 120 km jadąc w trybie Eko po asfaltowych drogach, w miarę płaskim terenie.
Jeśli rowerzysta zmienia umiejętnie biegi, używając podczas jazdy głownie trybu Eko a na trudniejsze podjazdy włącza wyższe tryby typu Tour czy Emtb bez problemu powinien przejechać około 80 km w lekkim terenie a w górzystym będzie to około 60km.
8. JAKI ZASIĘG OFERUJĄ ROWERY ELEKTRYCZNE Z SILNIKIEM BOSCH PERFORMANCE LINE CX I BATERIĄ O POJEMNOŚCI 625KW?
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak daleko dotrzesz na elektrycznym rowerze górskim na jednym ładowaniu, sprawdź kalkulator zasięgu Bosch. Aktualnie wprowadzone są dane dla modelu Trek Rail 7 i przeciętnego rowerzysty, ale możesz je zmieniać, by uzyskać jak najdokładniejszy szacunek.
link: http://bitly.pl/lsdui
9. CZY WIEMY KIEDY SKOŃCZY NAM SIĘ BATERIA W ROWERZE I PRZESTANIEMY BYĆ WSPOMAGANI?
E-Bike posiada licznik na którym wyświetlana jest wskaźnik naładowania baterii ( w postaci kresek) oraz dynamicznie przewiduje pozostały zasięg km w danym trybie jazdy ( Eco, Tour , E-mtb, Turbo) w zależności od obciążenia. Czyli np. jadąc pod górę w terenie licznik może pokazywać, że w trybie TOUR mamy jeszcze na baterii możliwość przejechania 40 km, pod warunkiem, że teren po jakim się poruszamy będzie taki sam. Gdy za chwilę teren się zmieni i wjedziemy np. na płaski odcinek, gdzie obciążenie na rower jest już mniejsze to nasz licznik zacznie wskazywać około 60 km zasięgu w tym samym trybie.
10. CO W SYTUACJI GDY SKOŃCZY NAM SIĘ BATERIA PODCZAS JAZDY?
Nic szczególnego poza tym, że będziesz wtedy jechać jak na normalnym rowerze bez wspomagania i będzie to wymagało od Ciebie nieco większego wysiłku, gdyż rower z silnikiem waży trochę więcej niż tradycyjny rower. Oznacza to, że nie musisz się martwić o to, że nie wrócisz na miejsce startu. Po prostu powrót będzie wymagał nieco więcej wysiłku. Jeżeli nie chcesz wracać bez wspomagania — dobieraj odpowiedni poziom wspomagania, używaj przerzutek, obserwuj wskaźnik poziomu baterii i zaplanuj wcześniej trasę. W razie czego wszystko wyjaśnimy w trakcie przekazywania roweru.
11. CZY ROWER ELEKTRYCZNY JEST WODOODPORNY?
Rower elektryczny posiada baterię, silnik oraz przewody elektryczne. Mimo starań producentów, w związku z ruchomymi częściami mogą pojawiać się drobne rozszczelnienia podczas użytkowania i woda może dostawać się do wnętrza. Zatem zaleca się, aby nie zanurzać roweru, unikać przejazdów przez głębszą wodę lub kałużę a już na pewno nie wjeżdżać w taki poziom wody, który mógłby doprowadzić do zanurzenia (nawet częściowego) silnika. Nie powinno się także używać roweru elektrycznego w trakcie ulewnych deszczy.
12. CZY PROWADZICIE SZKOLENIE Z OBSŁUGI ROWERU ELEKTRYCZNEGO?
Oczywiście. Podczas przekazania roweru poinformujemy Cię jak korzystać z roweru i przybliżymy Ci działanie roweru elektrycznego. Nie musisz się martwić, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia z rowerami elektrycznymi. Pomożemy i doradzimy.
13. CZY MUSZĘ ŁADOWAĆ WYPOŻYCZONY ROWER ELEKTRYCZNY?
Nie ma takiej potrzeby.. Rowery elektryczne z naszej wypożyczalni są naładowane i gotowe do jazdy. Doradzamy taką trasę oraz przekazujemy informacje z obsługi roweru tak, aby zasilania wystarczyło na całą wycieczkę. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w jeździe na rowerze lub jeździsz niezbyt często to raczej wcześniej wrócisz niż skończy się bateria.
Jeżeli wypożyczasz rower na dłużej niż 1 dzień wtedy przekazujemy Ci ładowarkę abyś mógł samodzielnie naładować baterie po 1 dniu użytkowania.
14. CZY MOGĘ PRZEDŁUŻYĆ CZAS WYNAJMU ROWERU?
W takiej sytuacji prosimy o wcześniejszy kontakt z nami pod nr+48 517 893 355. Możliwość przedłużenia wypożyczenia, uzależniony jest od jego dostępności w tym terminie. Jeżeli termin będzie wolny, czyli nikt nie zarezerwował wcześniej roweru na ten czas, to będziemy mogli przedłużyć dla Ciebie okres wynajmu.
15. CZY KAUCJA ZA WYNAJEM ROWERU JEST ZWROTNA?
Oczywiście, że tak. Kaucja jest jednorazowa i zwracana w momencie przekazania nieuszkodzonego roweru z powrotem do naszej wypożyczalni.